| Parameter | Value |
|---|---|
| DC Resistance (DCR) | 80 mΩ |
| Inductance | 6.8 µH |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 20 % |
| Type | Power Inductor |
| Packaging | Reel |
| Current Rating | 1.8 A |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Height - Seated (Max) | 5.7 mm |
| Shielding | Shielded |
Stock: 83
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05453
Ext.Price$0.05453
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05453 | $0.05453 |
| 10 | $0.05044 | $0.50440 |
| 50 | $0.04666 | $2.33300 |
| 100 | $0.04388 | $4.38800 |
| 500 | $0.04126 | $20.63000 |
| 1000 | $0.03880 | $38.80000 |
| 3000 | $0.03715 | $111.45000 |
| 5000 | $0.03557 | $177.85000 |
